×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

حاج علی اکبری

به گزارش اندیشه مطهر شیراز، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلای امام خمینی (ره) با بیان اینکه هفته گذشته زیباترین جلوه تقوای جمعی توسط ملت ایران به نمایش گذاشته شد، گفت: از ملتی که از چنگال فرعونیان آزاد و رها می‌شوند و طعم آزادی و استقلال را می‌چشند و در پرتوی استقرار ولایت الهی به بسیاری از آرزو‌های خود می‌رسد، انتظار یک شکرگزاری جمعی می‌رود.

حجت‌الاسلام علی اکبری افزود: ملت ایران قدرشناس و شاکر است و با افتخار می‌گویم این ملت برای رسیدن به آزادی و ولایت الهی دو جلوه اصلی تقوا یعنی صبر و تقوا را دارند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ایران اسلامی در جریان نهضت اسلامی از این دو عنصر بهره وافر داشت و نماد شکر ملی ملت ایران ۲۲ بهمن‌ها بوده است و ۲۲ بهمن امسال در بین تمام همایش‌های شاکرانه ملت ایران جلوه بدیعی داشت.

وی تاکید کرد: امسال در میان نبرد سنگین رسانه‌های غربی، انواع توطئه‌ها و چالش‌ها، شرایط دشوار دشمنی‌ها، تحریم‌ها، اقتصادی و حتی شرایط خاص آب و هوایی و سرما ملت عزیز ایران یک حماسه فاطمی خلق کردند که حتی شمارندگان جمعیت ما هم در داخل و خارج بر کیفیت و کمیت این حضور سرافرازانه تاکید کردند و گفتند از همه سلایق، اصناف، اقوام و نسل‌ها همانند یک جوی به دریا پیوستند.

حجت‌الاسلام علی اکبری ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال حال و هوای عجیبی داشت و حتی شهدا هم زودتر از موعد حضور یافتند، بسیاری خانوادگی و با هر شکلی و امیدوار آمده بودند و حضور نسل جوان هم شگفتی ساز شد.

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم ضمن تسلیت و تبریک شهادت تعدادی از سپاهیانمان در حادثه تروریستی خاش هم گفت: در آستانه چله دوم انقلاب بزرگ اسلامی رهبر حکیم و عالی قدر کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ادامه راه باید چگونه باشد، بیانیه‌ای را با عنوان گام دوم انقلاب اسلامی به ملت ایران هدیه دادند.

وی اظهار کرد: صادرکننده این بیانیه یک رهبر الهی، نورانی، عارف، با صفا، شجاع، ولی فقیه زمان، دارای تجربه عالی مدیریت ولایی، حکیم، ژرف‌نگر، مصلح، یک جامعه شناس کارکشته پیر و با بیش از ۵۵ سال سابقه مجاهدت در اوج فرزانگی، فرهیختگی با اشراف تاریخی و شناخت از جهان معاصر و تاریخ ملت‌ها سرشار از مهربانی و احساس پدری است که خلاصه آرزو‌های بزرگ ملت، آرمان‌ها، مسیر طی شده، شرایط کنونی و مسیر پیش رو را در یک نقشه راه روشن در اختیار ملت قرار داد.

حجت‌الاسلام علی اکبری بیان کرد: در شرایطی که ملت ما از دستاورد‌های عظیم انقلاب بهره وافر دارد و چالش‌ها، آسیب‌ها، غلفت‌ها و … را پشت سر گذاشته و همچنین فتوحاتی را به دست آورده اکنون آماده انتقال میراث انقلاب در آغاز شکوفایی به نسل جوان با طراوت و از راه رسیده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این بیانیه ویژگی‌ها و ابعاد قابل توجهی دارد، گفت: از یک سوی عقلانیت، حکمت و ژرف‌نگری بر این بیانیه بی‌نقص، مستند و مبتنی بر تجربه‌های انقلاب اسلامی استوار است و از سوی دیگر می‌توان آن را یک منشور جامع، کم نظیر در بُعد فقهی، تمدنی، تاریخی، جامع شناختی، تربیتی، آسیب شناسی، ویژگی‌های جهادی و حماسی دانست که این منشور یک روایت متفاوت، خلاقانه، نوآورانه و هنرمندانه‌ای را از انقلاب کبیرمان به نمایش گذاشت.

وی ادامه داد: این بیانیه سرشار از آرمان خواهی، امید و روشن کردن تکلیف بر دیگران است و توانسته موضوع انتقال هوشمندانه میراث عظیم انقلاب اسلامی را به نسل دیگر نشان دهد و این انتقال انقلاب به نسل دیگر از نقاط چالشی همه انقلاب‌هاست.

حجت‌الاسلام علی اکبری بیان کرد: این بیانیه در ۷ مأموریت رسالت امت را مبنی بر امید، واقع‌بینی، پژوهش، علم آموزی، اقتصاد مقاومتی، استقلال و آزادی و همچنین مبارزه با فساد در سبک زندگی ترسیم کرده و در ۶ هزار و ۱۰۰ واژه و با پرداختی فوق‌العاده در دسترس ملت قرار گرفته است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مخاطب این بیانیه همگان هستند، اظهار کرد: اول دشمنانی که درباره فروپاشی نظام صحبت می‌کنند، اما امام در مقابل تمدن نوین اسلامی و نقشه راه چهل ساله آینده را ترسیم می‌کند، حال دشمنان در سیرک مسخره ورشو با یکدیگر بشینند و سخن بگویند، در حالی که رهبر معظم انقلاب نقشه راه را برای رسیدن به قله ترسیم می‌کند.

وی افزود: این بیانیه عموم ملت را به ادامه راه با نقشه روشن هدایت می‌کند که البته ملت ایران باید با دشمن شناسی و انتخاب‌های آگاهانه ادامه مسیر را هموار کنند.

حجت‌الاسلام علی اکبری تصریح کرد: مدیران و مسئولان مخاطبان ویژه‌ای برای این بیانیه هستند که باید حضور مدیران جوان و انقلابی را به حلقه مدیریت باز کرده و خود به دوره مدیران جهادی در ساده‌زثیستی، عدالت خواهی، فساد ستیزی، دست پاکی، زیست مردمی و پذیرش متواضعانه خطا‌های خود بازگردد.

امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان خط اصلی این بیانیه را در سیاست‌ها و قانونگذاری‌های خود استفاده کنند، مخاطب این بیانیه به صورت خاص و ویژه جوانان و سازندگان چله دوم و آفرینندگان تمدن نوین اسلامی هستند.

وی تاکید کرد: دشمنان نظام هم به همین نسل جوان دلبسته هستند، اما امیدواریم خود جوانان به میدان بیایند و اجازه ندهند که این بیانیه منزوی و بایکوت شود و نخبگان و فرهیختگان جوان به میدان آمده و تمامی اهداف این بیانیه را البته با همراهی و تجربه نسل اول و تن تبیین کنند.

حجت‌الاسلام علی اکبری بیان کرد: این بیانیه باید در نهاد‌های آموزش و پرورش و دانشجویی به درستی تبیین شده و ائمه جمعه هم با مطالعه فراخوان و پژوهش‌های لازم را در این مورد انجام دهند.

انتهای پیام/

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false