مسعود زارع مدرس دانشگاه: دولت اسلامی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری - اندیشه مطهر شیراز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
true
true
مسعود زارع مدرس دانشگاه: دولت اسلامی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری

مهم ترین وظیفه ی امروز « حرکت به سوی تأسیس دولت اسلامی است.» که سومین مرحله از مراحل تحقق اهداف انقلاب اسلامی است، تا انقلابیون ونظام جمهوری اسلامی بتوانند با خیالی آسوده و قدرت بیشتری به سمت ایجاد کشور اسلامی و پس از آن تاسیس امت تمدن اسلامی حرکت کنند.

بسمه تعالی

پیش به سوی تاسیس دولت اسلامی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری

 

وقتی فرآیند پنج گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران را  که بر اساس اندیشه سیاسی امامین انقلاب اسلامی است، بررسی می کنیم(۱-پیروزی انقلاب اسلام ۲- معماری و تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران ۳- تأسیس دولت اسلامی ۳- تأسیس جامعه و کشور اسلامی ۵- تأسیس امت بین الملل اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی) می توان گفت در درون کشور آن هم در مسائل اجرایی و   مدیریتی کشور، در بعضی از مسایل مورد نیاز ضروری و جاری در کشور متوقف و در بعضی از موارد به کندی پیش می رویم. هر چند که در بعد جهانی، برون مرزی، نظامی، علمی، پزشکی،صنعتی، فن آوری های نو  و… موفقیت های چشمگیر و بسیار بزرگی داشته ایم، اما در بعد داخلی به خصوص در اقتصاد، فرهنگ، سبک زندگی ایرانی – اسلامی، مسائل اجتماعی و اینچنین موارد که بیشتر به مسائل اجرایی و مدیریتی کشور بر می گردد، کمبودها و ضعف هایی مشاهده می شود که در شأن ملت شریف و متدین ایران و در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.

فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران پنج مرحله دارد. مرحله اول پیروزی انقلاب اسلامی است که در طول زمانی قریب به ۱۷ ساله از سال ۱۳۴۱ که مبارزات انقلابی مردم ایران، به رهبری حضرت امام خمینی (ره) شروع می شود تا ۱۳۵۷ که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران گردید، محقق شد. مرحله دوم، معماری، مهندسی و تأسیس، تا تثبیت کامل نظام جمهوری اسلامی ایران است که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ آغاز و تا پایان دفاع مقدس را شامل می شود که در سال ۱۳۶۷ یعنی کمتر از ده سال نظام جمهوری اسلامی استقرار و تثبیت گردید.

درست است که هرچه جلو می آییم، هر مرحله از مراحل تحقق اهداف انقلاب، سخت تر از مرحله قبل می باشد،  ولی متأسفانه مرحله سوم که تأسیس یا  «تشکیل دولت اسلامی» است و از سال ۱۳۶۷ شروع شده تا به امروز که اوایل سال ۱۳۹۶ می باشیم، یعنی نزدیک به ۲۹ سال که قریب به سه دهه است، به دلایل مختلفی وضعف های دولت ها محقق نگردیده است و این در تراز و شأن  نظام جمهوری اسلامی و ملت متدین، شایسته و انقلابی ایران نمی باشد، هر چند دولت ها، بعضی کمتر وبعضی بیشتر و دریک فراز و نشیب در بسیاری از موارد، اسلامی عمل کرده اند و نظام اسلامی را به برخی از آرمان های انقلاب نزریک کردند، ولی در کل عملکردشان در حدی نبوده که منجر به «تأسیس یک دولت اسلامی» در حد قابل قبول برای رهبری معظم انقلاب و مردم شریف و عزیز ایران باشد.

بر اساس کارشناسی هایی که توسط متخصصین انجام گردیده است، مهمترین ضعف هایی که تحقق مرحله سوم یعنی تأسیس دولت اسلامی را به تاخیر انداخته است به شرح زیر می باشد، که به دلیل اختصار به صورت تیتروار بیان می شود:

 • فاصله گرفتن از فرهنگ غنی اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) توسط بخشی از مسئولین و بخشی از مردم
 • اشرافی گری و اسراف و ترویج آن و اتلاف منابع مالی توسط دولتمردان و مردم
 • نداشتن روحیه انقلابی گری، مدیریت جهادی، خدمت خالصانه برای خدا و مردم و باندبازی و قوم گرایی توسط بخشی از مسئولین و بخشی از مردم
 • ورود تفکرات لیبرالیستی در بیشتر دولت ها و تزریق آن به جامعه
 • سازش بعضی از مسئولین با غرب و غرب گرایان داخلی
 • بی توجهی به قشر ضعیف، کم درآمدو مستضعفین توسط برخی از مسئولین اجرایی
 • عدم مقاومت انقلابی و مرعوب شدن برخی از مسئولین اجرایی در مواجهه با استکبار جهانی
 • بی تدبیری برخی از مسئولین و مجریان در حل مشکلات از طریق ساز و کارهای درونی در کشور و چشم داشتن به حل مشکلات از طریق نگاه به بیرون از کشور و امید به حل مشکلات به کمک بیگانگان که هرگز محقق نخواهد شد
 • بی انضباطی مالی و فساد مالی در بانک ها و ادارات دولتی که ضربه سهمگینی به نظام وانقلاب وارد می کند
 • وجود شکاف و اختلاف در نحوه مدیریت و اجرای قوانین بین مسئولین کشور
 • عدم اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه در صورتی که ایشان بهترین راه حل ها و برون رفت از تفرقه و مشکلات کشور را ارائه می دهند.
 • انتخاب مسئولین غیرانقلابی، اشرافی گر، لیبرال مسلک و غرب گرا توسط مردم.
 • وجود قوم گرایی و طایفه گرایی در برخی از شهرستانها و استان ها
 • انتخاب برخی از نمایندگان مجلس بر اساس قومیت و هزینه های هنگفت تبلیغاتی، نه بر اساس کفایت، تخصص و شایستگی ها.
 • تحقق نیافتن مطالبات مقام معظم رهبری از دولت ها، مانند اقتصاد مقاومتی، مبارزه با کالاهای قاچاق، جلوگیری از نفوذ تفکرات انحرافی وغرب گرا در دولت ها، ساده زیستی مسئولین ومبارزه با اشرافی گری، مبارزه جدی با فساد مالی، مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن، توجه به فضای مجازی، مغلوب دشمن نشدن، مقاومت در برابر استکبار و ده ها مطالبه دیگر رهبری.

متاسفانه این ضعف ها و ایرادات مهم واساسی که از بی تدبیری و بی لیاقتی برخی از مدیران دولتی، وزرا و روسای جمهور سرچشمه می گیرد پای اصل دین اسلام ،نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی نوشته می شود و اگر این نواقص و بیماری ها درمان نشود چه بسا این نعمت بزرگ وارزشمند نظام جمهوری اسلامی که با زحمات بسیار زیاد وفداکاری های علمای مخلص دین، مردم متدین ایران بخصوص شهداء ، جانبازان عزیز وخانواده ایثارگران به دست آمده است، خدای نکرده دچار مشکل جدی شود.

بر اساس سخنان و پیام نوروزی مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۳۹۶ بهترین راه حل برای نجات یافتن از این وضعیت و نزدیک شدن به دولت اسلامی مدیریت جهادی است که توسط مدیران متدیّن، پرکار، شجاع، خدوم و مخلص باید به مرحله اجرا گذاشته شود. تفکر انقلابی که ولی امر مسلمین بهترین نماد، شارع و بیان کننده آن می باشند، باید به مرحله اجرا گذاشته شود. لذا اطاعت محض و پیروی از منویات حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) می تواند راهگشا باشد. ولی متأسفانه اکثر دولت ها در ایران آنگونه که باید و شاید از این تفکر انقلابی و راهنمایی های پیامبر گونه امام و رهبری استفاده نمی کنند، که این مسأله نه تنها بر رفع مشکلات و رسیدن به دولت اسلامی منجر نشده، بلکه باعث شده است که از اهداف عالیه انقلاب اسلامی و آرمانهای ارزشمند و اسلامی امام، رهبری و شهدا فاصله بگیریم، همچنین باعث نا امیدی ونا رضایتی مردم  بخصوص مستضعفین که ولی نعمتان اصلی انقلابند، از نظام اسلامی شود  و نیز اختلافات بین مردم افزایش یابد، در حالی که یکی از مهمترین توطئه های دشمنان اختلاف بین صفوف ملت ایران است.

بعد از اشتباهات فاحش دولت ها و فاصله آنها از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی، چندین سال است که نیروهای انقلابی و نخبگان انقلاب که اکثراً از افراد زجر کشیده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می باشند به این موضوع فکر می کردند که راه برون رفت از گرفتاری ها و این مشکلات چیست؟ پس از جلسات متعدد و بررسی های کارشناسانه در سطح کلان و با استفاده از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) «که افراد انقلابی و متدین باید تشکیلاتی، کارشناسانه، منسجم، حضور در همه صحنه ها و مداوم عمل کنند»، به این نتیجه رسیدند که تشکیلاتی تحت عنوان « جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جبهه منا یا جمنا) با یک ساز و کار نو، انقلابی، انعطاف پذیر، حرکت از پایین به بالا، فراگیر در کل کشور با تفکر صد در صد انقلابی، مستدام، مداوم، مقاوم، بر اساس تصمیمات گروهی و کارشناسانه تأسیس نمایند تا بتوانند در تمام صحنه های ضروری انقلاب مخصوصاً جاهایی که مشکلاتی وجود دارد نقش مهم و اساسی ایفا نمایند و کشور را از این وضعیتی که وجود دارد نجات دهند. ان شاءالله

امروز جبهه منا ( جمنا ) از اصولگرایی و اصلاح طلبی عبور کرده و درصدد است تفکر مدیریت انقلابی که برخاسته و برگرفته از قرآن، ائمه اطهار (علیهم السلام)، اندیشه های ناب اسلامی و امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) است را به منصه ظهور و بروز برساند و به مرحله اجرا گذارد. لذا بر تمام کسانی که ادعای انقلابی گری دارند وتکلیف مدار هستند و در این ادعا صداقت دارند، برای حفظ انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران که به قول امام راحل، «از اوجب واجبات است» همت بگمارند و در این تشکیلات انقلابی وارد و ایفای نقش اساسی نمایند.

این جبهه نو پا، با توجه به اینکه تازه تأسیس شده، ممکن است نواقصی داشته باشد که قطعاً دارد، باید در طول زمان با استفاده از نخبگان و متخصصین انقلابی نواقص و عیوب خود را کارشناسانه، شناسایی نماید و در صدد اصلاح آن برآید و الّا به روزمره گی دچار و پس از چندین سال به اضمحلال کشیده خواهد شد، همچنان که جریان های سیاسی مختلف در دنیا و در ایران به این بیماری مبتلا شدند.

حال که چنین تشکیلات انقلابی با همت افراد انقلابی و متدین تأسیس شده است، مهم ترین وظیفه ی امروزی این تشکیلات « حرکت به سوی تأسیس دولت اسلامی است.» که سومین مرحله از مراحل تحقق اهداف انقلاب اسلامی است، تا انقلابیون ونظام جمهوری اسلامی بتوانند با خیالی آسوده و قدرت بیشتری به سمت ایجاد کشور اسلامی و پس از آن تاسیس امت  تمدن اسلامی حرکت کنند.  لذا “اولین گام جهت رسیدن به این حرکت مهم و اساسی، انتخاب یک رجل سیاسی برجسته، مدیر و مدبر، با مدیریت جهادی و انقلابی، دلسوز مردم به خصوص قشر مستضعف، پیرو محض ولایت امام ورهبری و اسلام ناب محمدی (ص)، اشراف در امورات گوناگون و مهم کشوری و اجرایی، معتقد به مقاومت در برابر دشمنان اسلام و انقلاب، شجاع و … می باشد، مشخص نماید تا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندید شود تا مورد حمایت همه انقلابیون و دلسوزان کشور عزیز ایران قرار گیرد.”

 

مسعود زارع مدرس دانشگاه-۱۵ فروردین ۹۶

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false