آغاز رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا/ کلینتون و ترامپ رأی خود را به صندوق انداختند/ دانستنی‌هایی درباره انتخابات+ فیلم - اندیشه مطهر شیراز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ اسفند - ۱۳۹۶  
true
true
آغاز رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا/ کلینتون و ترامپ رأی خود را به صندوق انداختند/ دانستنی‌هایی درباره انتخابات+ فیلم

 
لحظه به لحظه با انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا؛

 

روند رسمی رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد.
روند رای‌گیری برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شد/ کلینتون تاکنون دو برابر ترامپ رای آورده استبه گزارش اندیشه مطهر  به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، دقایقی پیش، اولین رای مربوط به روز رای گیری در انتخابات آمریکا در منطقه «دیکس ویل» در ایالت نیوهمپشایر به صندوق انداخته شد.
 
در اولین محل رای‌گیری در آمریکا هیلاری کلینتون دو برابر دونالد ترامپ رای آورد.
 
اخبار لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در اینجا مشاهده کنید:
 
۱۸:۳۰ انتخابات در آریزونا در حالی آغاز شد که این ایالت به طور سنتی طرفدار جمهوریخواهان است. در شصت و چهار سال گذشته فقط یک بار این ایالت به نامزد دموکرات رای داده است و آن هم بیل کلینتون در سال هزار و نهصد و نود و شش بوده است. البته دموکراتها می گویند شانس قابل قبولی در این ایالت دارند تا یک بار دیگر رای این ایالت را برای هیلاری کلینتون بگیرند. پیش بینی آنها این است که رای لاتین تباران در این ایالت تعیین کننده است و بیشتر آنها نیز به هیلای کلینتون تمایل دارند. اگر جمعیت زیادی از لاتین تباران در رای گیری شرکت کنند، احتمال زیادی است که رای این ایالت به نفع هیلاری تمام شود.
 
۱۸:۰۲ در کلرادو آمریکا حوزه های رای گیری برای اخذ آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باز شد. ایالت کلرادو نه رای الکترال دارد. در این ایالت، مردم دو بار به باراک اوباما و دو بار هم به جورج بوش رای داده اند. بنابراین کلرادو میدان نبرد میان دموکراتها و جمهوریخواهان است. آخرین نظرسنجی ها در این ایالت نشان می دهد مردم در این ایالت، سی و نه درصد از هیلاری کلینتون و سی و نه درصد هم از ترامپ حمایت می کنند، چهارده درصد هم هنوز تصمیم خود را نگرفته اند. بنابراین نتیجه رای گیری در این ایالت ممکن است به نفع هر کدام از نامزدها باشد.
 
۱۷:۰۴ دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در نیویورک رأی خود را به صندق انداخت.
 
نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پس از آغاز رسمی انتخابات اظهار کرد در بیشتر ایالت ها پیروزی از آن او خواهد بود. ترامپ اظهار کرد: «ما در بیشتر ایالت ها پیروز خواهیم شد.»
 
۱۶:۳۳ هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حضور در یکی از مراکز رای گیری در شهر نیویورک به همراه همسرش بیل کلینتون، رای خود را به صندوق انداخت.
 
هیلاری کلینتون پس از دادن رای خود، به خبرنگاران گفت من می دانم انتخابات چه مسئولیت سنگینی برای من ایجاد کرده است. بسیاری از مردم به نتیجه این انتخابات چشم دوخته اند. این انتخابات معنا و مفهوم زیادی برای کشورمان دارد به همین علت اگر خوشبخت باشم و در انتخابات پیروز شوم، همه تلاش خودم را خواهم کرد. 
 
۱۴:۵۸ “اسکای نیوز” گزارش داد “تیم کین”، نامزد معرفی شده از سوی هیلاری کلینتون برای پست معاون اولی، رأی خود را در ایالت “ویرجینیا” به صندوق انداخت.
 
۱۴:۳۰ ۵۸اُمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دقایقی پیش رسماً آغاز شد. شعب رأی گیری در ۹ ایالت در شرق آمریکا ساعت شش به وقت محلی (۱۱ به وقت گرینویج) آغاز به کار کردند. رأی دهندگان می توانند در شعب رأی گیری در کنکتیکت، ایندیانا، کنتاکی، مین، نیو همپشایر، نیوجرسی، نیویورک، ورمونت و ویرجینیا، رأی دهند. 
 
شعب رأی گیری دیگر ایالت ها قرار است دیرتر آغاز به کار کنند. 
 
۱۲:۵۰ شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد: بیست و چهار ساعت گذشته ، برای هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  و دونالد ترامپ جمهوری خواه روز بسیار شلوغی بود. کلینتون چندین سخنرانی انتخاباتی در چند منطقه در آمریکا انجام داد. سرانجام هیلاری کلینتون ساعتی پیش به محل زندگی اش در نیویورک بازگشت.
 
۱۱:۰۲ واشنگتن تایمز، استقرار این تعداد نیرو در نیویورک، بیشترین تعداد نیروی پلیسی است که تاکنون وظیفه تامین امنیت انتخابات را در این شهر برعهده داشته اند.
 
کارلوس گومز، رییس پلیس نیویورک روز دوشنبه در کنفرانس خبری با اشاره به استقرار این تعداد  نیرو در خیابان های شهر گفت، این برای اولین بار ظرف ۷۰ سال گذشته است که گردهمایی طرفداران هر دو نامزد در نیویورک برگزار می شود.
 
طرفداران هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در مرکز همایش‌های جاکوب کی جاویتز گردهم می آیند در حالی که گردهمایی طرفداران دونالد ترامپ در هتل هیلتون برگزار می شود.
 
۹:۴۵ یو اس ای تودی در خبری فوری گزارش داد: در رای‌گیری شبانه در سه شهر کوچک نیوهمپشایر ترامپ با نسبت ۳۲ به ۲۵ بر کلینتون پیروز شده است. 
براساس نتایج انتخابات در سه شهر نیوهمپشایر، ترامپ ۳۲ به ۲۵ کلینتون را شکست داد. 
 
در حالی که جهان نظاره‌گر انتخابات روز سه شنبه در آمریکاست، نتایج رای گیری در برخی ایالت ها همه را بهت زده کرد. 
 
در سه منطقه روستایی در نیوهمپشایر که جمعیت آنها کمتر از صد نفر است،‌رای‌گیری به پایان رسیده و نتایج آن اعلام شد. 
 
در هارت، کلینتون ۱۷ به ۱۴ بر ترامپ پیروز شد جانسون هم سه رای به دست آورد و برنی سندرز و جان کیسیک هر کدام یک رای به دست آوردند.
 
۰۹:۳۷ بعد از اتمام رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری در یک روستای کوچک در آمریکا، «میت رامنی» نامزد سابق انتخابات آمریکا هم یک رای کسب کرد.
شبکه تلویزیونی بی بی سی اعلام کرد بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روستای کوچک دیکس ویل ناچ در نیوهمشایر و شمارش آرا مشخص شد که هیلاری کلینتون چهار رای موافق، دونالد ترامپ دو رای، گری جانسون دیگر نامزد انتخابات آمریکا وابسته به حزب لیبرال یک رای و میت رامنی نامزد انتخابات سابق آمریکا هم در این روستا یک رای کسب کرد.
 
مجری شبکه بی بی سی گفت یکی از مسائل عجیب درباره سیاست آمریکا این است که رای دهندگان مجاز هستند نام هر کسی را که می خواهند بر روی برگه های انتخابات بنویسند.
 
در میسفیلد، ترامپ ۱۶ به ۴ کلینتون را شکست داد و برنی سندرز هم یک رای به دست آورد. به این ترتیب در شهرهای نیوهمشایر ترامپ ۳۲ به ۲۵ توانست رقیب دموکرات خود را شکست دهد. 
 
۸:۵۵ انتخابات آمریکا امروز در منطقه دیکس ویل در ایالت نیوهمپشایر کلید خورد. در این روستای کوچک، ۱۲ نفر واجد شرایط رای دادند بودند که شش نفر پای صندوق‌های رای حاضر شدند که میزان حضور پنجاه درصدی را در اولین ایستگاه قطار انتخاباتی آمریکا رقم زدند. از این شش نفر، چهار نفر به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و دو نفر به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه رای دادند.
 
 با این اوصاف، در این روستای کوچک، آرای کلینتون دو برابر ترامپ ثبت شد.
 
 
 
*****
انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکایی مسیری بسیار طولانی را پیموده است؛ اما بزودی نتیجه این رقابت‌ مشخص می‌شود.
 
گزارش پُلیتیکو از آخرین وقایع انتخابات آمریکا:
پُلیتیکو در مطلبی نوشت: نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از شانس چندانی برای پیروزی در این رقابت‌ها برخوردار نیست.
 
پسر “دونالد ترامپ” ادعا کرد که پدرش کارهای بزرگی را برای آمریکا انجام خواهد داد.
 
شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی ایالت تعیین‌کننده پیروز نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را معرفی کرد.
 
بدلیل ماهیت عجیب انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، کسب بیشترین آرای عمومی به‌معنای پیروزی در این رقابت‌ها نیست.
 
حدود چهل و پنج میلیون نفر از شهروندان آمریکا در مرحله رأی‌گیری پیش از موعد در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کرده‌اند.
 
اعلام نتایج رأی‌گیری انتخابات آمریکا در ایالت‌های مختلف از الگوی زمانی جالبی پیروی می‌کند.
 
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد:
دونالد ترامپ جنجالی‌ترین نامزدی است که تاکنون در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا حضور داشته است.
 
نامه رئیس اف بی آی به کنگره آمریکا در خصوص ایمیل های کلینتون، از امید دموکراتها برای پیروزی در انتخابات مجلس کاست.
 
نامزد دموکرات‌ها امیدوار است افزایش محبوبیت رییس جمهور دموکرات آمریکا به نفع او تمام شود.
 
یک فروشگاه زنجیره‌ای تولید‌کننده فست فود در مسکو، ساندویچ‌های ویژه‌ای را به نام هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به فهرست غذاهایش اضافه کرد.
 
وبسایت اسکای نیوز به بهانه برگزاری پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ارائه دانستنی‌های جالب در این باره پرداخت.
 
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد:
نامزد دموکرات‌ها امیدوار است در انتخابات امروز نام خود را به عنوان نخستین رئیس جمهور زن آمریکا ثبت کند.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر روابط تل‌آویو و واشینگتن ندارد.
 
رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی با حمایت از نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، اذعان کرد گردونه انتخاباتی این کشور به نمایشی مضحک تبدیل شده است.
 
شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی جهانی، هیلاری کلینتون را به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب کردند.
 
نامزدهای جمهوری‌خواه کنگره روز گذشته هجمه تبلیغاتی جدیدی را علیه توافق هسته‌ای ایران آغاز کردند.
 
کارشناسان معتقدند “دونالد ترامپ” به تنهایی دلیلی برای نگرانی دموکرات‌ها محسوب نمی‌شود.
 
اون مک‌مولین در اظهاراتی با درخواست برای ایستادگی در مقابل رئیس جمهور روسیه، مدعی شد این کشور برای امنیت آمریکا تهدید محسوب می‌شود.
 
نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا آخرین تجمع انتخاباتی خود را پیش از برگزاری انتخابات در ایالت فلوریدا برگزار کرد.
 
کمپین‌های دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون دوشنبه با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات، در ۹ ایالت توقف کردند.
 
نتایج آخرین نظرسنجی “رویترز/ایپسوس” از برتری ۳ درصدی کلینتون بر ترامپ حکایت دارد.
 
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد:
مردم آمریکا امروز برای تعیین جانشین باراک اوباما پای صندوق‌های رای می‌روند.
 
سایت تخصصی ۵۳۸ با استناد به شواهد موجود و نظرسنجی‌های به عمل آمده، کلینتون را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرد.
 
 
برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید
 
این خبر تکمیل می‌شود….
 
مرگ بر آمریکا و هر دوی اینها ، خیلیها میگویند کلینتون برای ایران بهتر است در صورتی که همین کلینتون بود که در فتنه ۸۸ از فتنه گران دروغگو حمایت کرد ، ترامپ هم از کلینتون بدتر است او هم مثل بوش جنگ طلب است اگر او پیروز شود معلوم نیست به کدام کشورهای مظلوم و ضعیف حمله میکند و خون هزاران انسان بیگناه را به خاطر منافع غیر مشروع آمریکای جنایتکار به زمین میریزد ، هیچ کدام به درد ایران نمیخورند جز ذخایر و جوانان این مملکت مانند جوانی که امور ساخت موشک را به او سپردند و شگفتی ساز شد و ایران را تبدیل کرد به بزرگترین قدرت موشکی منطقه و او شهید بزرگوار حسن تهرانی مقدم بود ، مشکلات ما از درون است نه از بیرون کسی نمیتواند تحریمها را بهانه کند مگر ما از نظر نظامی و موشکی و هسته ای تحریم نبودیم که حتی اجازه ورود یک سیم خاردار را هم به ما نمیدادند و ما به خود تکیه کردیم و به پیشرفتهای غیر قابل مقایسه با سابق دست یافتیم و العان از نظر نظامی و موشکی در خاور میانه اول هستیم و به بزرگترین و قدرتمندترین کشور در منطقه تبدیل شده ایم . اگر از نظر اقتصادی هم به خود تکیه میکردیم العان در منطقه قدرت اول اقتصادی بودیم . ما باید مانند امام خمینی به جوانان خود اعتماد داشته باشیم در زمان جنگ خیلی از فرماندهان را ایشان از جوانان کم سن و سال انتخاب میکردند مانند محسن رضایی که یک جوان کم سن و سال بود و فرماندهی کل سپاه را به او داده بودند ، به خود و داشته های خود و به رهبر خود و به جوانان متخصص و متعهد و ولایتمدار خود تکیه کنیم و بیگانگان را رها کنیم .
 
 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false