اعلام زمان نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان در فارس/ شرایط ثبت نام و مدارک لازم - اندیشه مطهر شیراز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۳۹۷  
true
true
اعلام زمان نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان در فارس/ شرایط ثبت نام و مدارک لازم

به گزارش اندیشه مطهر  :حیدر عالیشوندی در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به همزمانی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، مسئولیت برگزاری انتخابات مجلس خبرگان به فرمانداری های مرکز هر استان واگذار شده است.

فرماندار شیراز گفت: داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه فارس می توانند برای نام نویسی به این فرمانداری مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: از پنجشنبه ۲۶ آذر تا چهارشنبه دوم دی ماه به مدت هفت روز از داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان نام نویسی می شود.

عالیشوندی گفت: واجدین شرایط قانونی می توانند در وقت اداری شخصا یا به وسیله نماینده خود که کتبا معرفی شده باشد با در دست داشتن ۱۲ قطعه عکس جدید ۴ × ۶ و چهار نسخه تصویرهمه صفحات شناسنامه به این فرمانداری مراجعه ونسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: داوطلبان عضویت درمجلس خبرگان باید از اشتهار به دیانت و وثوق و شایستگی اخلاقی، اجتهاد و بینش سیاسی واجتماعی و آشنایی با مسایل روز برخوردار باشند.

فرماندار شیراز گفت: ویژگی اجتهاد در حدی است که فرد قدرت استنباط بعض مسایل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد.

عالیشوندی اظهار کرد: معتقد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران و نداشتن سوابق سوء سیاسی و اجتماعی از دیگر شرایط واجدان شرایط نام نویسی برای عضویت در مجلس خبرگان رهبری است.

وی مرجع تشخیص دارا بودن این شرایط را فقهای شورای نگهبان قانون اساسی عنوان کرد و گفت: کسانی که رهبر معظم انقلاب صریحا و یا ضمنا اجتهاد آنان را تأیید کرده باشد از نظر علمی نیاز به تشخیص فقهای شورای نگهبان نخواهند داشت.

فرماندار شیراز گفت: ضرورت ندارد که نمایندگان ساکن و یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان جمعه هفتم اسفندماه ۹۴ برگزار می شود.

true
برچسب ها : ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false