با هرکشوری جز آمریکا می‌شود مذاکره کرد/سران کشورها در دیدارهای اخیر با رهبری مجذوب ایشان شدند - اندیشه مطهر شیراز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۳۹۷  
true
true
با هرکشوری جز آمریکا می‌شود مذاکره کرد/سران کشورها در دیدارهای اخیر با رهبری مجذوب ایشان شدند

با هرکشوری جز آمریکا می‌شود مذاکره کرد/سران کشورها در دیدارهای اخیر با رهبری مجذوب ایشان شدندبه گزارش اندیشه مطهر شیرازhttp://wwww.andishemotahar.ir، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به تأکیداتی که رهبری در بحث خطر نفوذ داشته‌اند، اظهار کرد: برخی دانشمندان غربی می‌گویند توافق هسته‌ای برای ما فرصتی به منظور انجام اصلاحات سیاسی و اجتماعی در ایران است لذا مسئولین باید بیدار باشند که غربی‌ها معتقدند با باز شدن فضا و بهبود روابط ایران و غرب می‌توانند به هدف خود یعنی نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در ایران برسند.

وی تصریح کرد: تا چند سال قبل اگر یک آمریکایی وارد ایران شده و با یک عنصر ضدانقلاب ملاقات می‌کرد مردم این حرکت را زشت می‌دیدند اما امروز تیم‌های مختلف غربی به بهانه تبادلات اقتصادی قصد نفوذ در فرهنگ و سیاست در ارکان نظام امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار کرد: البته رهبری فرموده‌اند ما این راه را بسته‌ایم و به طور قاطع خواهیم بست که آنها در کشورهای اسلامی می‌خواهند نفوذی به وجود آورند که تا ده‌ها سال ادامه داشته باشد بنابراین، همه ما به ویژه مسئولین باید بیدار باشیم.

وی تصریح کرد: بعضی از گروه‌ها و اقشار هدف حتمی دشمن هستند که در این میان جوانان فعال، بچه حزب‌اللهی‌ها، مردمان مومن و مسئولان متعهد بیشتر مورد هدف هستند که فکر اینها و باورهای اینها تغییر داده شود. البته بعضی‌ها هم مانند برخی اقوام، اقلیت‌های مذهبی و افراد ساده‌لوح بیشتر ضربه‌پذیر هستند.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: برای دشمن مسائلی مانند تغییر در منطقه، تغییر در فرهنگ و سیاست، تقویت نارضایتی در بین مردم، جذب جوانان، اخلال در باورها و اعتقادات، به دست گرفتن مراکز تصمیم‌گیری و بازگرداندن نفوذ غرب و سلطه اقتصادی و در یک کلمه ضربه به اسلام مورد هدف است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین اظهار کرد: از طرف دیگر در فکر اشاعه ارزش‌های غربی هستند یعنی فساد، فحشا، بی‌بندوباری، روابط بی‌قید و بند دختر و پسر که به این مورد توجه خاص هم دارند و بالأخره کلید نفوذ دشمن در ایران برای رسیدن به این اهداف آمریکا است.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: با هر کشوری می‌شود مذاکره کرد. ایران هم آمادگی دارد جز مذاکره با آمریکا. چون هدف آنها از مذاکره نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است. آمریکا با همکاری و همراهی جریان صهیونیستی ضدبشری درصدد نفوذ در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است که امیدواریم این نصایح مورد توجه همه به ویژه مسئولین قرار گیرد تا مراقب باشند نفوذی شکل نگیرد که در آن صورت فاجعه خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وضعیت سوریه رو به بهبودی است،‌ گفت: پس از عملیات هوایی روسیه در سوریه بیش از یک میلیون از آوارگان سوری به میهن خود بازگشته‌اند و خداوند روسیه را در به هلاکت رساندن داعش بیش از پیش موفق بدارد.

وی همچنین به مسائل پیش آمده میان روسیه و ترکیه اشاره کرد و گفت: امید داریم عاقلانه عمل شود و اوضاع رو به بهبودی رود و از طرفین هم می‌خواهیم خویشتنداری کنند.

موحدی کرمانی همچنین به انتخابات پیش رو در کشور هم اشاره کرد و افزود:‌ دو انتخابات مهم مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و از هم اکنون مردم باید در شناسایی کاندیداهای محتمل کوشا باشند و گروه‌هایی که فعال خواهند بود را بشناسند. البته هر دو مجلس مهم است اما مجلس خبرگان مهم‌تر است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به شناسایی پیکر سفیر سابق کشورمان در لبنان اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه پیکر آقای رکن‌آبادی بالأخره شناسایی شد و ما را به یاد جنایت آل سعود انداخت و حتماً هیأت حقیقت‌یاب مسئولیت خود را دنبال خواهد کرد و کشورهای اسلامی آسیب‌دیده و جهان اسلام در فکر علاج مدیریت حج و تبدیل به مدیریتی لایق و صالح خواهند بود.

موحدی کرمانی با اشاره به برگزاری اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، گفت: در این اجلاس ملاقات‌های مهمی انجام شد و توفیقاتی هم امیدواریم به دست آمده باشد اما اعظم برکات این اجلاس دیدار با رهبری بود که سران کشورها با ایشان دیدار داشتند و در این دیدارها سران مجذوب رهبر بودند به ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه، برای اینکه در خیلی از کشورها رهبران برای اینکه حکومتشان باقی بماند خونریزی می‌کنند و آدم می‌کشند. نمونه‌اش عربستان را ببینید با مردم یمن برای توسعه قدرت خود چه می‌کند. همین‌طور جنایات آمریکا و اسرائیل را همه می‌دانند.

وی ادامه داد: در چنین جهانی رهبر معظم انقلاب در غم مظلومین و در مقام حمایت از آنهاست و برای سعادت مردم دعوت به وحدت می‌کند و دلسوزانه به دنبال سعادت مردم و دولت‌هاست. بی‌خود نیست پوتین سراسیمه از فرودگاه تمام تشریفات استقبال را کنار می‌گذارد و مستقیماً خدمت رهبری شرفیاب می‌شود.

موحدی کرمانی با اشاره به سخنان پیش از خطبه امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش،‌ گفت:‌ خداوند را شاکریم نیرویی که در زمان طاغوت در خدمت آمریکا و حلقه به دوش او بود اکنون با شجاعت مقابل آمریکا می‌ایستد و به آمریکا تودهنی می‌زند و حضور جدی در آب‌های بین‌المللی نشان اقتدار این نیروی بزرگ و سرافراز است و ملت ایران باید به چنین ارتش مومن افتخار کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مدرس در ۱۰ آذرماه، اظهار کرد: این روحانی مبارز و آگاه که در مقابل رضاخان قلدر می‌ایستاد و نهایتاً مقاومت مدرس به گونه‌ای بود که رضاخان نتوانست آن را تحمل کند زیرا در هر مقطعی او را رسوا می‌کرد. لذا رضاخان مدرس را دستگیر و به کاشمر تبعید کرد و پس از ۱۰ سال تبعید در حالی که روزه‌دار بود مأمورین شاه ابتدا او را مسموم کردند و چون دیدند مدرس مشغول نماز شد به جان او افتاده و به شهادتش رساندند.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه بسیج یکی از برکات انقلاب است، گفت: بسیج یعنی گسترده شدن فرهنگ انقلاب در کل جامعه بنابراین در ابعاد مختلف باید بسیجی‌ها الگو باشند و در رابطه با برنامه های عبادی و خودسازی پیشگام باشند.

وی تصریح کرد: بسیجی‌ها باید ضمن اینکه از نظر اخلاق و عمل الگوی جامعه باشند، عالم به زمان بوده و زمان خود را بشناسند و بدانند در هر زمانی چه وظیفه‌ای دارند.

موحدی کرمانی همچنین به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: خوشا به حال زائرانی که با پای پیاده به سوی کربلا در حرکت هستند و فرشتگان به استقبال آنها می‌آیند و این اراده خدا و عشق به امام حسین (ع) است.

موحدی کرمانی در پایان از فرمانده نیروی انتظامی هم تشکر کرد و گفت: چه خوب که نیروی انتظامی وظیفه خود را به موقع شناخت و با ماشین‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد کرده و برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت می‌کنند و در ماشین کشف حجاب می‌کنند برخورد خوبی کرد و مورد تجلیل جمعی از نمایندگان مجلس و همین‌طور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران قرار گرفت.

انتهای پیام/

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false