وکیل زنجانی: بخش اول بدهی موکلم امروز پرداخت شد/ مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت: در حد ادعا است - اندیشه مطهر شیراز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۳۹۷  
true
true
وکیل زنجانی: بخش اول بدهی موکلم امروز پرداخت شد/ مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت: در حد ادعا است

وکیل زنجانی: بخش اول بدهی موکلم امروز پرداخت شد/ مدیر امور حقوقی شرکت ملی: در حد ادعا استعلی‌اکبر ماهرخ‌زاد  در خصوص ادعای واریز بدهی متهم میلیاردی نفتی اظهارد اشت: تاکنون هیچ مرجع رسمی و موثقی همچون بانک مرکزی و دادگاه رسیدگی کننده، خبر یا اعلامیه ای را برای در راستای واریز وجه به حساب شرکت ملی نفت صادر نکرده است.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت افزود: این موضوع در حد ادعا و بحث رسانه ای است که طرف مقابل باید پاسخ دهد که کدام وجه به حساب شرکت ملی نفت واریز شده است.
این در حالیست که برخی از رسانه‌ها به نقل از وکیل‌مدافع این متهم میلیاردی نفت از پرداخت و تسویه بدهی موکلش به مبلغ یک میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو که از طریق بانک مرکزی در اختیار وی قرار گرفته بود، خبر داده بودند.
کوهپایه زاده: ۱۴۲۷۵۰۰۰۰۰ یورو از بدهی متهم نفتی تسویه شد
رسول کوهپایه‌زاده” وکیل مدافع بابک زنجانی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص پرداخت بدهی موکلش به شرکت نفت اظهار داشت: مطالبات موکلم به شرکت نفت شامل ۲بخش می‌شد، قسمت اول پول واریزی شرکت نفت از طریق بانک مرکزی به حساب زنجانی بود و قسمت دوم آن پول حاصل از فروش محموله‌های نفتی.
وی افزود: امروز بخش اول مطالبات شرکت نفت که شامل پول واریزی شرکت نفت توسط بانک مرکزی بود تسویه شد. میزان این مبلغ ۱میلیارد و۴۲۷میلیون و۵۰۰هزار یورو بود که ۶۶۰ میلیون یورو آن قبلا توسط زنجانی به پیمان‌کاران پرداخت شده بود و ۷۶۷میلیون و۵۰۰هزار یورو باقی ماند.
وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: امروز طی نامه ارسالی از دادستانی که اقدام به کارشناسی اموال زنجانی کرده بودند میزان دارایی‌های وی را در داخل کشور میزان ۲ هزار ۶۰۰ تومان تخمین زدند که اگر این مبلغ را از بدهی باقی‌مانده کسر کنیم بخش اول مطالبات زنجانی به شرکت نفت پرداخت شده است.
کوهپایه زاده افزود: این مطلب که گفته می‌شود شرکت نفت هیچ دخل و تصرفی در اموال زنجانی ندارد درست نمیباشد زیرا از زمانی که موکلم در زندان به سر می‌برد تمام دارایی‌های وی در اختیار شرکت نفت میباشد و مدیران این شرکت بر اموال وی مدیریت می‌کنند.
وکیل بابک زنجانی گفت: این انتقال قطعی صورت گرفته حالا شرکت نفت مالک این اموال شده و از رقم بدهی کسر شده است و مالک اختیار این را دارد که مال خود را بفروشد یا نفروشد و در این زمینه به موکل هیچ ارتباطی ندارد.
وکیل بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه هم گفت: وکلای خارجی بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه در حال انجام کار هستند ولی از آنجایی که ما قبلا موارد مرتبط با ضمانت‌نامه را به شرکت نفت منتقل کرده بودیم علیرغم این که دارای وصف محرمانه بود آن را طی یک اقدام غیرحرفه‌ای رسانه‌ای کردند به همین جهت برای اینکه چنین اتفاقی مجددا تکرار نشودو چون ما هنوز تحریم هستیم ما دیگر مطالب را در خصوص ضمانت‌نامه به شرکت نفت نخواهیم گفت و تنها دادگاه از این موضوع مطلع خواهد شد.
کوهپایه‌زاده اصفهانی تأکید کرد: مدیر حقوقی نفت امروز در مصاحبه به یکی از خبرگزاری‌ها گفته علیرغم اعلام حساب تا این لحظه پولی به حساب واریز نشده است اما باید بگویم همانطور که موکل من در دادگاه اعلام کرد شماره حساب‌های اعلامی قابلیت واریز پول را به دلیل شرایط تحریم ندارد و اگر شرکت نفت توانست ۵ دلار به این حساب واریز و رسید آن را تقدیم دادگاه کند موکل من کل اتهامات را می‌پذیرد.
کوهپایه‌زاده این اقدام را حاکی از حسن‌نیت موکلش خواند و گفت: کسی که قصد اخلال داشته باشد، بدهی‌های خود را بازنمی‌گرداند.

true
برچسب ها : , ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false